Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

auto motor und sport Bulgaria logo

Формула 2: Енг спечели втория старт в Мароко, Кралев отново 12-и

02.05.2010 15:55
Туит

Австриецът Филип Енг спечели второто състезание от Формула 2 по улиците на мароканската столица Маракеш, с което увеличи преднината си в генералното класиране.

Българският пилот Пламен Кралев стартира от предпоследната 20-а позиция, но след инцидентите и разместванията в колоната финишира 12-и от 14 класирани състезатели. Така той повтори постижението си от първата надпревара в събота.

След състезанието Кралев обясни, че е имал проблеми, които са му попречили да пази позициите си. „За съжаление по време на колата за сигурност ми се разкопча колана и не можех да карам на пълните си възможности. Поради това не запазих позицията си спрямо Сноекс и Ковалска”, добави българинът.

Енг, който спечели второто състезание на „Силвърстоун“ преди две седмици, потегли от полпозишън и успя да удържи до финала агресивните атаки на победителя от съботния старт Дийн Стоунман.

Първите осем обиколки преминаха зад автомобил за сигурност, след като Рикардо Тейксейра връхлетя върху Иван Самарин за спирането на един от шиканите и направи зрелищно преобръщане. В инцидента пострадаха четири болида, а отстраняването им от трасето коства половината състезание.

След рестартирането Енг запази водачеството, а зад него Стоунман беше изпреварен от Йохан Йокинен. Малко по-късно англичанинът си върна втората позиция и започна да преследва лидера.

Стоунман, който демонстрира отлично темпо през целия уикенд, беше по-бърз с 0,4 сек. на обиколка от Енг, но всеки път, когато го застигаше, допускаше грешка в атаката си и отново изоставаше.

В последната обиколка Йокинен се удари при излизането от втория шикан на обратната права, с което подари третото място на Уил Брат.

След първите четири кръга за сезона Енг е лидер във временното класиране с актив от 80 точки. За него се нареждат трима британци – Стоунман (61), Джолион Палмър (53) и Брат (33). Кралев е без спечелена точка. Следващото състезание от е на италианската писта ”Монца” след 3 седмици.