Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

auto motor und sport Bulgaria logo

King of Europe: Тодор Дунев записа подиум и в Румъния

18.05.2010 16:54
Туит

Българският пилот Тодор Дунев с Nissan 200SX завърши трети във втория кръг от европейския дрифт шампионат King of Europe в Клуж, Румъния.

Така той записа второ поредно класиране на подиума за сезона, след като преди седмица триумфира в откриващия старт в Сърбия.

Дунев започна участието си в Румъния с отличния втори резултат в квалификациите. Той спечели 90 точки на влажното трасе и остана само на една зад лидера Норберт Ковачик.

В 1/8-финала българинът с лекота отстрани румънеца Разван с BMW E36. В следващата фаза Дунев срещна сериозната съпротива на унгареца Атила Лади, който управлява същия модел на баварската компания.

В първия рън съдиите отсъдиха равенство 5:5 точки, което се повтори и във втория. В третата част пилотът на „Дунев моторспорт“ се представи отлично и след ефектно изпреварване срещу унгареца стигна до полуфиналната битка.

Там българинът се изправи срещу коварния европейски шампион Адам Керени. В началото на ръна пилотът успешно се бранеше от предизвикателния стил на своя съперник. Малко преди финала Керени намали прекалено много скоростта си и предизвика прекъсване на дрифта на Дунев, което се отчита като грешка от съдиите.

Така реферите дадоха резултат от 6:4 в полза на шампиона, който се класира за финала. Там на вече сухото трасе той спечели срещу представителя на домакините Калин Киортан.

Дунев остана в битката за последното място на подиума, където трябваше да се пребори със сръбския шампион Боян Курбилия. Българинът спечели серията с категорично изпреварване и добави в своя актив нови важни точки.

След първите два кръга на King of Europe Дунев остава еднолично начело със 220 т., а на 30 зад него са Ковачик и Керени. Следващото състезание от шампионата е на 18 юли в Испания.