Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

auto motor und sport Bulgaria logo

MotoGP: Лоренсо откри сезона с победа

09.04.2012 10:17
Туит

Пилотът на Yamaha Хорхе Лоренсо спечели първото състезание за годината от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP.

Испанецът не се възползва от първата си стартова позиция за Гран при на Катар, но в крайна сметка оформи за себе си един перфектен уикенд.

Дани Педроса се справи със световния шампион и свой съотборник в Honda Кейси Стоунър, за да заеме второто място. Австралиецът остана трети, въпреки че се смята за специалист на пистата край Доха.

Британският пилот Кал Кръчлоу (Yamaha Tech 3) изпревари съотборника си Андреа Довициозо в последната третина от състезанието за четвъртото място в класирането.

Лоренсо загуби лидерската си позиция още в началото на първото състезание с 1000-кубикови мотори, тъй като тръгналият от седма позиция Педроса и вторият Стоунър направиха отличен старт.

Стоунър излезе начело и в един момент увеличи преднината си на две секунди и вървеше към петата си победа на тази писта от шест старта. Но неговата склонност да унищожава гумите му костваше скъпо. Той започна да губи сцепление още на осмата обиколка. Освен това се оказа, че е имал отново здравословни проблеми с ръката си.

Така той позволи на Лоренсо и Педроса да го застигнат, а Лоренсо излезе начело три обиколки преди края. Шампионът за 2010 г. завърши на 0,852 секунди пред сънародника си.

По-рано други двама пилоти направиха перфектна вечер за испанския мотоциклетизъм. Марк Маркес спечели вълнуващата надпревара в Moto2, а 17-годишният Маверик Виналес се наложи в Moto3.

Резултатите от Гран при на Катар може да видите тук, а временното класиране в шампионата - тук.