Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

auto motor und sport Bulgaria logo

Убедителни резултати за C4 WRC на шейкдауна в Мексико

09.03.2007 10:03
Туит

До официалния старт на рали “Мексико” остават броени часове, но първите резултати вече са факт. Citroen C4 зае челните две места по време на шейкдауна, следван от Subaru Impreza WRC2007. И за двете спортни машини това е първо състезание на макадам.

5,13-километровата отсечка, която стана арена на първия тест на рали “Corona”, е разположена на 16 километра от сервизния парк, локализиран в Леон. Трасето е представително за условията, срещу които ще се изправят състезателите през настоящия уикенд. По време на шейкдауна небето бе покрито с облаци, които на моменти пропускаха част от слънчевите лъчи, но температурите не падаха под 25 градуса въпреки ранния начален час. Снежните виелици останаха далеч на север в Скандинавския полуостров и отстъпиха място на сухите и прашни трасета.

За първи път C4 WRC завъртя гуми на макадам, но по определено си личи, че това не е особено предизвикателство за спортния автомобил. Дани Сордо записа най-добро време на шейкдауна, а на шест десети от него финишира световния шампион Себастиен Льоб. Екипът на Citroën заяви шампионските си амбиции за рали “Мексико” след финала на надпреварата в Норвегия и още преди официалният старт показа, че има потенциал да се бори за втори дубъл през сезон 2007.

Резултатите от официалната проверка са обнадеждаващи и за Subaru WRT. При дебюта на новата Impreza WRC2007 Петер Солберг постигна трето време, а неговият съотборник Крис Аткинсън финишира четвърти.

Царят на снежните трасета Маркус Грьонхолм изведе Focus RS на пета позиция. За да запази първото място в класирането при пилотите обаче, финландецът ще трябва да даде всичко от себе си по прашните трасета в Мексико. Хенинг Солберг, който също се състезава с Focus RS, но за екипа на Stobart, се вмъкна последен в челната шестица.

Рали “Мексико” стартира днес в 8:28 местно време (16:28 българско време) с първото преминаване на състезателния етап “Алфаро”.