Кредитната криза тепърва ще удари продажбите, предвижда изпълнителният директор Дитер Цетше.
Германският производител на луксозни автомобили Daimler предвижда "драматично свиване" на американския пазар заради кредитната криза и влошения икономически климат. Предстоящата година ще е много тежка дори за производителите в луксозния сегмент, потвърждава изпълнителният директор на компанията Дитер Цетше. Според него тепърва предстои ефектът от кризата да се усети в "реалната икономика".
Независимо от това обаче Цетше е категоричен, че Daimler няма да преразглежда предварително обявените си цели. Според него неминуемият отлив в САЩ може да бъде компенсиран напълно от някои развиващи се пазари, най-вече Китай, Русия и Индия. Очакваният спад на продажбите в Северна Америка си има и утешителна страна - той ще ограничи сегашните значителни загуби на германците заради евтиния долар.
Според рейтинговата агенция Standard & Poor’s автомобилният пазар в САЩ ще се свие от 16.1 милиона продажби през миналата година до едва 14.9 милиона пред тази.