Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

17.06.2008 13:06

Съотборниците в Renault Racing вече с по три победи този сезон, Борис Борисов с първи успех за Prista oil.

Двамата пилоти на Renault Racing team Румен Дунев (Renault Clio S1600) и Пиер-Джорджо Бедини (Audi RS6) са най-постоянните победители в българския пистов шампионат през новия сезон – с по три първи места от три старта. За Дунев е въпрос на време да защити титлата си от последните две години, след като спечели в групите А и N (до 1600 куб.см) и във Варна, а италианецът е на път към първата си шампионска корона в нашия шампионат.

Дунев затвори втория и третия с по една обиколка във Варна – Георги Пейчев (FIAT Punto S1600) и Ивайло Ненов (Citroen C2), а серията му бе повече от предсказуема, след като още в квалификацията той бе с почти 11 секунди по-бърз от втория в класирането в рамките на една обиколка.

В група „Хобикар” Бедини бе преследван две обиколки от Александър Бох (Mitsubishi Lancer Evo 9), след което германецът спука гума и състезанието за него приключи. Зад Бедини завърши варненският пилот Пламен Атанасов (VW Golf), а трети остана победителят в Х/3 Атанас Божилов (Honda Civic).

В класове 1 и 2 на група „Хобикар” победата бе за Пламен Панталеев (VW Polo), който поведе колоната след отпадането на лидерите Веско Недевски (Лада 21074) и Боян Гетов (FIAT Palio), които спряха заради повреди.

Оспорваната битка в групите А и N (над 1600 куб.см) бе спечелена от Борис Борисов (Mitsubishi Lancer Evo 9), който победи Илия Царски (Mitsubishi Lancer Evo 9). Този път състезанието между тях премина без удари и Борисов успя да опази първата позиция, която зае още на старта на състезанието. Спечелилият квалификацията Георги Танев (Subaru Impreza) отпадна още в първата обиколка заради проблем в двигателя. Трети завърши Николай Паунов (Mitsubishi Lancer Evo 9).