Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

29.07.2011 10:30

Гьошев все още не е се отказал от битката за титлата в родния шампионат и ще атакува първото място на предстоящото рали „Хеброс”.

Екипажът на Престиж рали тим Петър Гьошев/Димитър Спасов (Peugeot 207 S2000) спечели първата позиция сред нашите състезатели в рали „България” в началото на месеца и завърши втори в генералното класиране на състезанието. С това първо място Гьошев и Спасов се доближиха до лидерската позиция в нашия шампионат, чиято втора половина на започва с рали „Хеброс” (29-30 юли).

„Отсечките в новата конфигурация на рали „Хеброс” са типични етапи за нашия шампионат – малко по-бързи, пътят е обрасъл с храсти, което дава предимство на екипажите, които имат опит в това състезание”, обяснява Гьошев преди старта. В доста етапи има много скрити завои, където ако не познаваш трасето, можеш да загубиш време. На рали „България” видяхме, че в челото на нашия шампионат е много оспорвано и битката продължава. В етапите около Хисар, ще е много оспорвано.

„Може би преходите в рали „Хеброс” са малко по-дълги от нормалното, тъй като обикаляме доста, за да стигнем до следващата отсечка, а това не е добре и за публиката – феновете могат да гледат по-малко екшън.”

Гьошев е единственият топ пилот у нас, който се състезава паралелно в два шампионата – на рали и в планинските надпревари. В планинския шампионат пилотът на Престиж е начело в класирането с две победи и едно второ място от четири старта. В Габрово Гьошев кара с рали автомобила си Peugeot 207 S2000, за да го подготви максимално добре за рали „Хеброс”, но въпреки че стартира в петте манша в събота и неделя с различни настройки, успя да завърши на второ място в общото подреждане.

40-ото рали „Хеброс” стартира днес в 18 часа на на централния площад в Пловдив, а отсечките са утре около Хисар – четири етапа, които се карат по два пъти. Финалът на състезанието е в 18 часа в Хисар.