Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

22.07.2010 09:44

В неделя на пистата “Хокенхайм” ще се проведе Гран при на Германия във Формула 1, единадесети кръг от световния шампионат. Ето и малка част от статистиката преди началото на състезателния уикенд.

Пилотът на Red Bull Марк Уебър има най-много победи от началото на сезона – 3, последната от които спечели в Гран при на Великобритания. Преди година на германската писта "Нюрбургринг" австралиецът спечели първия си успех във Формула 1.

В списъка с победителите с по две първи места от началоро на сезона се нареджат още съотборникът му Себастиан Фетел и тандемът на McLaren Люис Хамилтън и Дженсън Бътън. Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо спечели единствената победа за Ferrari досега през годината.

В последните четири състезания Хамилтън неизменно финишира на подиума. Това му се случва за първи след дебюта във Формула 1 през 2007 г., когато записа девет поредни места сред първите трима.

Шест от десетте състезания от началото на сезона са спечелени от пилота, потеглил от първа позиция. Red Bull доминира в квалификациите и завърши 9 от тях в челото. Екипът окупира първата редица на стартовата решетка в 5 от 10-те състезания до момента, а в последните 14 Гран при поне един негов представител е потеглял първи или втори.

В същото време Ferrari все още не може да стигне до полпозишън. Последната победа на Скудерията в квалификациите беше през ноември 2008 г. в Гран при на Бразилия. Същия проблем има и световният шампион Дженсън Бътън, който не е стартирал първи от състезанието в Турция през миналия юни.

Пилотът на Renault Виталий Петров е единственият, който все още не е успял да изпревари своя съотборник в квалификациите за място. Полякът Роберт Кубица стартира пред него във всички състезания до момента и го води с 10:0.

Ferrari завърши извън зоната на точките на „Силвърстоун“, което се случва на италианците за първи път след закриващата последния сезон Гран при на Абу Даби.

Михаел Шумахер е последният германец, спечелил домашното си състезание във Формула 1. Седемкратният световен шампион направи това през 2006 г. с болид на Ferrari. В неделя той за първи път ще стартира пред родна публика като пилот на Mercedes.

Шестима германски пилоти ще участват в надпреварата на „Хокенхайм“ този уикенд, но само Шумахер и Себастиан Фетел имат победа във Формула 1. Останалите са Адриан Сутил (Force India), Нико Розберг (Mercedes), Тимо Глок (Virgin) и Нико Хюлкенберг (Williams).

Екипът на Sauber празнува своята 40-годишнина в моторните спортове. Историята на тима започва, когато неговият основател Петер Заубер се заема да конструира състезателни автомобили в имението на своите родители. За уикенда в Германия болидът на тима C29 ще носи специално послание за повода.