Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

2571873597

В неделя ще се проведе първото улично състезание от календара на Формула 1 за 2010 г. – Гран при на Монако. Ето и малка част от статистиката преди началото на шестия състезателен уикенд за сезона.

В Китай Марк Уебър спечели третата си победа в световния шампионат и общо осма за Red Bull. Австрийският тим вече има точно толкова, колкото спечели и шампионът при конструкторите Brawn GP през миналия сезон.

В неделя Уебър отново ще се опита да стане първият австралиец след Алан Джоунс през 1980 г., който триумфира два поредни пъти в Гран при. С победата си през 1959 г. Джак Брабъм става единственият представител на Австралия, спечелил състезанието в Монако.

Пилотите на Red Bull спечелиха всички пет полпозишъна от началото на сезона – три за Себастиан Фетел и два за Марк Уебър. Австралиецът е единственият пилот от началото на сезона, който е стигал до победата от първо място на стартовата решетка.

Ferrari е последният отбор, спечелил шест поредни квалификации за място (в периода 2006-2007 г.). „Черните кончета“ не са стигали до полпозишън в последните 22 състезания - чак от Гран при на Бразилия през 2008 г.

Пилотите на Red Bull са намерили място на първа редица на стартовата решетка в последните девет състезания. В същото време, въпреки двете си победи в Гран при от началото на сезона, настоящият световен шампион и лидер в класирането Дженсън Бътън все още не е потеглял първи от състезанието в Турция през юни.

Последната надпревара, в която пилот на McLaren е стартирал от първа редица, беше през ноември в Гран при на Абу Даби, когато Люис Хамилтън потегли от полпозишън.

Ferrari няма победа в Монако от 2001 г., когато Михаел Шумахер триумфира по улиците на Княжеството. Въпреки това пилотите на „Скудерията“ са записали най-бързата обиколка в пет от последните шест състезания там. Последният път, когато пилот на екипа от Маранело не успя да намери място на подиума, беше през 2006 г.

Независимо от трудността за изпреварване в Монако заради тесните и бавни завои, пилотът, потеглил от първа позиция, е печелил състезанието само пет пъти за последните десет години.

Екипът на McLaren е стигал до победата в Княжеството пет пъти за последните десет състезания. За последните 26 години англичаните са спечелили 15 победи на уличното трасе спрямо едва трите на Ferrari.

Бътън, Уебър и Фелипе Маса са единствените, записали точки във всяко от петте състезания от началото на сезона.

В неделя по улиците на Монако пилотът на Force India Витантонио Лиуци ще запише 50-ия си старт във Формула 1.