Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

04.10.2007 16:10

Шави Понс и Франсоа Дювал в челната тройка, Маркус Грьонхолм завърши четвърти.

Световният шампион Себастиен Льоб със Citroen C4 WRC даде най-добро време в шейкдауна на рали Испания, 12 кръг от първенството на планетата. С три минавания на отсечката, дълга 3,98 км, която е част от етапи №10 и 14, Себ постигна 2.32,7 минути, с 1,4 секунди по-добро постижение от това на Шави Понс със Subaru Impreza WRC.

Пилотите бяха изненадани от мъглата в отсечката и според мнозина от тях това се е отразило на постиженията им.

- Много харесвам това състезание и се надявам да го спечеля - заяви след шейкдауна Льоб. - Знам обаче, че тук Маркус и Ford ще са много бързи и борбата ще е много оспорвана.

Понс кара през втората половина на сезона като трети пилот на Subaru и според каталунеца точно домашното му състезание му дава шанс да се бори за място в челото на класирането. Трето време в шейкдауна записа звездата на OMV Kronos Citroen Франсоа Дювал, който обаче се състезава с предишната версия на рали автомобила на френската компания - Xsara WRC. Белгиецът остана на 1,8 секунди от времето на Льоб.

Четвъртото място в шейкдауна бе за лидера в шампионата Маркус Грьонхолм с Ford Focus WRC, който завърши на 2 секунди от французина.

- В първата част на отсечката мъглата беше много гъста, а пътят - хлъзгав и затова времето ми е по-слабо от постижението ми от миналата година - обясни финландецът. - Но се надявам, че всичко ще е наред в самото състезание.

На 0,2 секунди от Маркус Грьонхолм завърши вторият пилот на Citroen Дани Сордо, а шестата позиция бе за финландския пилот на Stobart Ford Яри-Мати Латвала, който остава на 2,8 секунди от Себ.

Осмото място си разделиха Мико Хирвонен (Ford) и Петер Солберг (Subaru), които завършиха на 4,2 секунди от световния шампион, а точно преди тях - на седмо място финишира Крис Аткинсън (Subaru), успял да завърши на 0,8 секунди пред двамата.