Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

06.06.2010 20:17

Испанецът се изкачи на второ място във временното класиране, след като води от старта до финала.

Пилотът на Honda Дани Педроса срази конкурентите си в Гран при на Италия и спечели първата си победа за сезона в MotoGP.

Испанецът се изстреля напред от полпозишън и до финала срещна единствено слабата съпротива на лидера в шампионата Хорхе Лоренсо, който не успя да поддържа високото му темпо.

Педроса не спря да записва нови и нови най-бързи обиколки на пистата „Муджело“ и в определен момент от състезанието увеличи преднината си пред своя сънародник до 7.8 сек. Малко преди финала пилотът на Honda намали и финишира първи с аванс от 4 сек. спрямо състезателя на Yamaha.

В началото на надпреварата Лоренсо, който потегли втори, води битка със съотборника на Педроса Андреа Довициозо. Представителят на домакините стартира едва осми, но в четвъртата обиколка изпревари пилота на Yamaha в първия завой. Два тура по-късно испанецът си върна второто място и го задържа до края.

Сериозна битка се заформи за четвъртата позиция, която в крайна сметка беше спечелена от Кейси Стоунър с Ducati. Световният шампион за 2007 г. имаше проблеми при преминаването на първи завой в 13-ата обиколка и беше изпреварен от Марко Меландри (Gresini Honda) и Ранди де Пюние (LCR Honda).

Австралиецът атакува в последния тур и задмина двамата си съперници, но Меландри, който потегли 14-и, все още не се беше отказал от четвъртото място. Италианецът си върна предната позиция, но няколко завоя след това Стоунър отново го изпревари и финишира с едва 0.032 сек. аванс пред него.

Седми на „Муджело“ се нареди пилотът на Tech 3 Yamaha Бен Спийс, следван от Алекс Еспаргаро (Pramac Ducati), Марко Симончели (Gresini Honda) и ветеранът Лорис Капироси (Suzuki).

Ники Хейдън с Ducati се оказа най-големият губещ в Гран при на Италия, след като падна в шестата обиколка, докато се бореше за петата позиция с Меландри.

Седемкратният световен шампион в MotoGP Валентино Роси не стартира, след като във втората тренировка изпусна задницата на своя мотор, падна и счупи пищяла на десния си крак. Доктора ще бъде с патерици поне шест седмици, стана ясно днес.

След първите четири старта Лоренсо остава начело във временното класиране с актив от 90 точки. С днешната си победа Педроса се изкачи на второ място с 65, докато Роси все още е трети с 61. Третата позиция на Довициозо му позволи да се приближи само на 3 т. зад шампиона, който ще пропусне следващите няколко състезания и ще бъде доста затруднен в борбата за титлата.