Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

2571846282

Младият български пилот Иван Петров с мотоциклет КТМ отново заяви амбицията си да стане шампион на Европа, след като спечели убедително и втория кръг от шампионата на Стария континент по мотокрос в клас 65 куб. см. Състезанието се проведе на румънското трасе Зарнещи, близо до Брашов.

Петров направи крачка към победата още в съботната квалификация, когато си осигури правото пръв да избира място на стартовата бариера. Ден по-късно българският пилот спечели убедително и двата манша в конкуренцията на близо 40 пилоти и с пълен актив от 100 точки от досегашните четири състезания води във временното класиране за шампионата.

Другият ни представител в този клас, Валентин Роглев с КТМ, се нареди пети в Румъния с 28 спечелени точки. Местата на подиума допълниха италианеца Лоренцо Равера и украинецът Валерий Дотценко, и двамата с машини КТМ.

В клас 85 куб. см най-добре от българските пилоти се представи Янко Ташев с мотоциклет КТМ, който завърши седми в крайното класиране с 24 точки. Състезанието бе спечелено от италианеца Никола Рекиа с КТМ. Шевки Шефкиев, Майкъл Иванов и Георги Гочев бяха другите българи в този клас, които се класираха в позициите, носещи точки.

Следващият кръг от европейския шампионат в класовете 65 и 85 куб. см е в Сиаулиай, Литва на 31 май. България също ще бъде домакин на кръг от надпреварата, но в края на сезона - през септември, когато трасето в Севлиево ще приеме финала на европейския шампионат.