Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

02.06.2014 10:02

Марк Маркес продължи победния си ход и спечели шесто поредно състезание от началото на годината. Пилотът на Honda удържа атаките на Хорхе Лоренсо и триумфира в италианската Гран при.

Маркес потегли от полпозишън, но за разлика от предишни състезания Хорхе Лоренсо бе неизменно до него в спора за победата. Двамата си разменяха неколкократно първата позиция, бяха гума до гума в последния завой, но на финала триумфира Маркес с аванс от 0.121 секунди.

За Лоренсо остана утехата, че направи най-доброто си състезание от началото на сезона, след като в предишните пет старта само веднъж се качи на подиума. Двукратният световен шампион обаче изостава с 85 точки спрямо лидера Маркес в индивидуалното класиране.

Съотборникът на Лоренсо Валентино Роси също направи силно състезание и финишира трети, след като потегли от десета позиция. Той остана на 2.688 сек. зад победителя, а Yamaha качи двама състезатели на подиума за първи път през сезона.

Вторият пилот на Honda Дани Педроса финишира четвърти, но с цели 14 секунди пасив. Испанската доминация беше затвърдена от петото място на Пол Еспаргаро (Yamaha Tech3 ), осмото на Алваро Баутиста (Honda Gresini) и деветото на Алейш Еспаргаро (Forward Yamaha).

Андреа Довициозо (Ducati) и Андреа Яноне (Pramac Ducati) останаха съответно шести и седми, а единственият пилот извън Испания и Италия, който влезе е първата десетка, беше колумбиецът Йони Ернандес с частно подготвеното Ducati.

Маркес стана първият пилот с шест поредни победи в MotoGP след Валентино Роси през 2002 година. 21-годишният испанец е най-младият състезател с подобно постижение в цялата история на Кралския клас.

В генералното класиране Маркес води с пълен актив от 150 точки. Той има аванс от 53 пред Роси, който изпревари с една точка Педроса. Лоренсо се изкачи с две места до четвъртата позиция с 65 точки. Пълните резултати от Гран при на Италия може да видите тук, а подредбата в шампионата – тук.

Следващият кръг за сезона е на „Каталуня” в Испания на 15 юни.