Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

01.06.2008 22:06

Трета поредна победа спечелиха Димитър Илиев и Янаки Янакиев (Mitsubishi Lancer Evo 9, ИРТ). Само на 1.8 секунди зад националните шампиони остана екипажът Ясен Попов/Никола Попов (Mitsubishi Lancer Evo 9, M-Тел Рали Тим).

Последният трети ден на рали „Хеброс” протече по инфарктен начин, като до финала победителят не беше ясен. Ясен Попов стартира като лидер с аванс от 2,9 секунди, но още след първата отсечка за деня, спечелена от Илиев, преднината му бе стопена на три десети. Националният шампион за 2005 година бе най-бърз в следващата „Капитан Димитриево 1”, но само на 1,4 секунди зад него финишира основния му претендент. При второто преминаване на „Пещера” обаче Митко контраатакува и излезе начело с аванс от 5,4 секунди. Въпреки, че Попов спечели следващите две отсечки, Илиев запази крехката си преднина и постигна трета поредна победа през този сезон.

На 1:11 минути зад лидера завърши Крум Дончев (Subaru Impreza N14, Приста Ойл Рали Тим). За първи път от началото на сезона Дончев нямаше проблеми с новия си автомобил, благодарение на което спечели първи точки за националния шампионат през тази година.

Иван Ганчев и Кирил Попов (GP Рали Тим, Renault Clio) завършиха на четвърто място в генералното класиране, което им осигури победата в клас N3. Тихомир Стратиев и Здравко Попов (Марина Рейсинг Тим, Citroen Saxo VTS), също както Илиев, записаха трети успех от три старта в N2, след като финишираха шести.

Дебютантът Христо Геров и навигаторът му Марин Костадинов (Булстар, Renault Clio Sport) завършиха на престижната пета позиция и спечелиха първи точки за шампионата.