Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

2571890685

Екипажът на "Виваком рали тим" Димитър Илиев и Янаки Янакиев с Skoda Fabia S2000 спечелиха компактното рали "Стари столици" и станаха национални шампиони за шести път.

В събота по кратките отсечки край Шумен тандемът изпревари с 4.5 секунди другите претенденти за титлата Петър Гьошев и Димитър Спасов с Peugeot 207 S2000. Това се оказа напълно достатъчно за крайната победа в шампионата кръг преди неговия край.

Илиев наложи силна доминация от началото на сезона. Той спечели пет от първите шест старта и изпусна само победата в рали "България", където завърши втори в класирането за националния шампионат. Така пилотът вече има 190 точки преди финала в рали "Твърдица" и е недостижим за Гьошев (152 т.), който беше единственият му реален конкурент през годината.

Въпреки петте си етапни победи срещу четири за Илиев в останалите отсечки на "Стари столици" пилотът на "Престиж рали тим" не успя да се пребори с многократния шампион. Гьошев финишира на 4.5 секунди зад своя конкурент, като в последните три етапа свали аванса му от 9.6 сек.

Третото място на подиума в "Стари столици" заеха Ясен Попов и неговият син Даниел с Mitsubishi Lancer Evo IX R4. Тандемът на "Мтел рали тим" завърши на 34.8 секунди зад победителя, след като имаше проблеми с настройките на автомобила в първата част от съботния ден.

Шампионът в последните две години Крум Дончев и неговият навигатор Петър Йорданов (Peugeot 207 S2000) сдадоха титлата още преди състезанието край Шумен, а в него останаха четвърти. Екипажът на "Глобул рали тим" за пореден път през сезона трябваше да се бори с технически проблеми. В крайна сметка те не успяха да спечелят битката с Попов и останаха четвърти.

Петата позиция в надпреварата зае варненецът Искрен Маринов с Mitsubishi Lancer Evo IX, за когото това е първо рали от доста време насам. Той заложи на сигурното каране и трупаше опит, като нямаше никаква конкуренция за своето място в класирането.

Ветеранът Стоян Апостолов и неговата внучка Саня Върбанова (Subaru Impreza WRX) завършиха шести, следвани от Емил Денев и Богомил Ненов с Renault Clio.

Представителите на домакините Христо Атанасов и Марин Иванов със Citroen Saxo спечелиха битката в своя клас, едва вторият "пълен" в шампионата, с осмото си място в генералното класиране. Първата десетка допълниха тандемът Георги Маринов/Красимир Механджийски с Peugeot 206 RC и екипажът на Иво Даскалов и Стоян Добрев.

Антон Титов и Венцислав Мирчев, които смениха своя Citroen Saxo след тежката катастрофа в рали "Сливен" с друг автомобил на френския производител, имаха проблеми в "Стари столици" и попълниха списъка от 16 завършили екипажа.

До края на шампионата остава само рали "Твърдица", което ще се проведе на 10 и 11 октомври.