Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

13.10.2007 20:10

Миналогодишният победител и Румен Дунев взимат по две етапни победи в първия ден на осмия кръг от националния шампионат.

Миналогодишните победители в рали „Твърдица” Ясен и Дилян Попови (OMV Rally Team, Mitsubishi Lancer Evo 9) са начело в състезанието в края на първия ден на третото издание на надпреварата. След четири скоростни отсечки шампионите на България за 2005 година имат 8,5 секунди аванс пред Румен Дунев и Христо Христов (Melexis Renault Team, Renault Clio S1600), като двата екипажа си поделиха по две етапни победи в четирите отсечки в първия ден на състезанието. Дунев взе етапи с номера 1 и 3, а Ясен беше по-бърз в отсечки с номера 2 и 4.

След първите три отсечки Попов водеше с 4,2 секунди пред Дунев, но успя да удвои аванса си в последния етап за деня – суперспециалното изпитание за класиране в рамките на града – „Детелината”. Трети се движи екипажът на Prista oil Крум Дончев/Стойко Вълчев с Mitsubishi Lancer Evo 9, който след първите четири етапа е на 25,4 секунди от лидера.

“Отсечките в това рали са с най-подходяща конфигурация за автомобилите версия Супер 1600 и можем постоянно да атакуваме”, заяви в края на първия ден пилотът на Melexis Renault Team Румен Дунев. “На едно място се завъртяхме и Ясен мина на 4 секунди пред нас, а след това суперспециалния, където има общо 6 обратни завоя, успя да ни вземе още 4 секунди. Състезанието става много интересно, утре ще атакуваме още от първия етап, имаме шанс да се борим за първото място.”

Състезанието пропусна националният шампион Димитър Илиев, на когото му предстои участие в последния кръг от европейското първенство – „Антиб” във Франция.

„Твърдица” е единственото състезание от рали календара ни, в което могат да участват и автомобили от група „Хобикар”, като начело в това подреждане е Стефан Панчугов с навигатор Милен Узунов (SP Racing, ВАЗ 21011). Панчугов има аванс от 17,6 секунди пред Цветомир Русев/Иван Данков (Томе Рейсинг, ВАЗ 2108).

Утре рали „Твърдица” продължава с още шест скоростни отсечки. Състезанието е осми, предпоследен кръг от националния рали шампионат.