Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

Абонамент

Абонамент

Абонамент

0 продукта | 0 лв.

Абонамент

auto motor und sport Bulgaria logo

Стартира първото в България Суперкар рали “Свети Влас 2007”

19.09.2007 16:09

Флотилия от суперлуксозни спортни автомобили ще събере любителите на високите скорости в Свети Влас на 22 септември (събота) в 10:00 часа. На “Марина Диневи” ще се проведе първото в България Суперкар рали “Свети Влас 2007” с организатори “Нептун Мотор Спорт”, “Диневи Груп” и АСК на СБА-Варна.

Надпреварата е предназначена само за серийни спортни автомобили с кубатура на двигателя над 3000 куб. см. Няма да бъдат допускани лимузини, джипове и професионални състезателни коли. Екипажите ще се състоят от двама пълнолетни участници, като водачът задължително да е с валидно свидетелство за управление на МПС, а колата - със застраховка “Гражданска отговорност”.

Център (старт - финал) на състезанието е яхтено пристанище “Марина Диневи”. То ще се проведе по отворени за движение участъци при спазване на закона за движение по пътищата. Маршрутът Свети Влас - нос Калиакра - Свети Влас е разделен на сектори чрез контролни пунктове за преминаване (наричани още часови контроли).

Ралито ще се проведе на три етапа:

І етап - включва трасе с дължина 112 км.

ІІ етап - включва трасе с дължина 52.9 км и едно изпитание за класиране (точна езда или преминаване на определено разстояние за точно определо време). Разстоянието от старта до финала е 9 км и трябва да бъде изминато за 410 сек. при средна скорост 79 км.

ІІІ етап - включва трасе с дължина 183 км и две изпитания за класиране. Първото представлява изпълнение на една обиколка на затворена писта (Картинг писта Варна) със старт от място и летящ финал. Времената се отчитат посредством електронна система с фотоклетка. Второто изпитание е за бързина със старт от място и дължина 900 м на прав участък.

Класирането се извършва на базата на получените резултати след сумиране на всички наказателни секунди получени от даден екипаж. При равенство на общия брой наказателни секунди на по-предно място ще се класира екипажът, постигнал по-добри резултати от изпитанията за класиране.

Победителите в Суперкар рали “Свети Влас 2007” ще бъдат обявени и наградени по време на заключителен коктейл от 20:00 часа в ресторант “Адмирал” на Марина Диневи – Свети Влас. Те ще получат купи и грамоти.