Властите в Монреал потвърдиха, че все още полагат всички възможни усилия, за да върнат Гран при на Канада в календара на Формула 1 за 2009 година.
Надпреварата на „Жил Вилньов“ не присъства в предварителния график на ФИА за сезон 2009, но Бърни Екълстоун все още преговаря с местните власти, които се опитват да осигурят финансовия статут на канадската Гран при по всевъзможни начини.Една от идеите е хотелските такси в околността по време на състезателния уикенд да бъдат увеличени, признава Жерал Трембли. Кметът на Монреал обаче е притеснен от малкото време, които ключовите фигури в Квебек имат да отстранят пречките за провеждането на канадската Гран при.
„Мисля, че съвсем скоро трябва да имаме готов отговор“, коментира Трембли. „Трябва да знаем дали през 2009 година ще имаме Гран при или не. Опитваме се да намерим предложение, което да задоволява Бърни Екълстоун и борда на директорите. Той не се интересува от къде идват парите, просто иска да бъдат изплатени.“
Окончателният график за сезон 2009 във Формула 1 ще бъде публикуван в рамките на следващите няколко седмици.