Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

2571835431

Пилотът на Petrol GT Racing записа най-доброто си класиране във втория старт на "Монца"

Пилотът на Petrol GT Racing Георги Танев (BMW 320si) записа най-доброто си класиране в Световния шампионат за туристически автомобили (WTCC) във второто състезание на италианската писта „Монца” – пето място сред частните пилоти и 18-а позиция в общото подреждане. В предишния състезателен уикенд на „Имола” Танев стигна до шестото място в групата си, като в пети пореден старт взе точки.

„И двете състезания бяха много трудни”, заяви Танев след финала. „В квалификацията имахме проблеми с настройките на колата и не успяхме да използваме някой по-бърз наш колега, който да ни „дърпа” на правите, затова останах и едва 28-и. На старта на първата надпревара станаха няколко удара на влизането в първия шикан, успях да ги заобиколя, но минах през зоната за сигурност, стъпих на тревата и колата се завъртя. Загубих време и след това трябваше да карам на сигурно, за да завърша.”

„Във второто състезание тръгнах по-агресивно, изпреварих Ибрахим Окиай, който беше до мен на старта, после още една-две коли и започнах да се изкачвам в класирането. Получи се по-добре, защото успях да отбия и атаките на опитния Яп ван Лаген, който завърши на две десети зад мен. Тук на „Монца” придобих много ценен опит, просто невероятен уикенд.”

В първата надпревара Танев завърши 20-и, като стартира 28-и, а във втората отново се справи с хаоса в първия завой, но този път остана на пистата и започна да атакува съперниците си. Георги взе точки в класирането при частните пилоти и в двете състезания на „Монца” – последните стартове от европейската програма на световния шампионат. В първия беше седми и в своята група, а във втория – пети, което му донесе още шест точки в класирането в световния шампионат. Така за 6 старта този сезон Георги вече има 12 точки и заема 11-ото място в подреждането на частните пилоти.

Двамата претенденти за световната титла Иван Мюлер и Габриеле Таркини (и двамата със SEAT) си разделиха по една победа на „Монца”, но италианецът взе повече точки в двете състезания и съкрати аванса на французина на 9 точки четири старта преди края на шампионата. Мюлер има 90, а Таркини – 81. Следващите два старта са в Япония, а последните два – в Макао.