Вход

Участвай в играта на auto motor und sport и спечели Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Отговорете правилно на въпросите и можете да спечелите някоя от седмичните ни награди или голямата награда - Комплект зимни гуми Nokian Tyres

Моля, запознайте се с Общите условия на играта

Каква е основната разлика между зимната и лятната гума?

Коя компания изобретява първата в света зимна автомобилна гума?

Какво представлява технологията Aramid Sidewall на Nokian Tyres?

Какво представлява технологията Coanda на Nokian Tyres?

За какво служи WSI индикатора за безопасно шофиране върху гумите Nokian Tyres?

Защо Nokian Tyres става първият производител на автомобилни гуми, който използва рафинирани нискоароматни масла при производството на продуктите си?

Абонамент

Благодаря, че избрахте да се абонирате за auto motor und sport. Изберете вида абонамент и въведете нужните данни, а ние ще се погрижим списанията да достигнат до Вас максимално бързо.

Избери годишен абонамент и вземи 20% отстъпка.

14.11.2008 14:19

Ален Меню най-бърз в квалификацията, претендентите за титлата Иван Мюлер и Габриеле Таркини - трети и осми

На 22-о място завърши квалификацията в Макао българският пилот в Световния пистов шампионат за туристически автомобили (WTCC) Георги Танев (BMW 320si). В бившата португалска колония утре са последните два старта от първенството, а Танев за първи път стартира извън Европа.

За последните две състезания от сезона пилотът на Petrol GT Racing бе поканен да кара автомобила на Стефано Д’Асте – световният шампион при частните пилоти. Георги постигна 2.38,274 минути за обиколка по дългото 6120 метра трасе по улиците на Макао, но заради трафика – 28 коли на пистата не успя да повтори времената си от двете свободни тренировки, които бяха с около 4 секунди по-добри. Сред частните пилоти Танев е шести от общо 11 участника в квалификацията.

Тази година Танев записа шест старта в WTCC и спечели 12 точки, като заема 11-ото място в класирането на частните пилоти след 22 състезания.

Полпозишън в Макао за втори пореден път спечели Ален Меню с Chevrolet Lacetti, а двамата претенденти за световната титла – съотборниците в SEAT Иван Мюлер и Габриеле Таркини тръгват трети и осми на старта. Таркини извади лош късмет, тъй като катастрофира в хода на квалификацията и не получи шанс да се бори за по-предна позиция.